O NÁS

     Naše cvičiště vzniklo v roce 1993.

      Pamatuji si, jak jsme v hrozné vánici přiváželi první maringotku s takovou slávou, jako kdyby přijel palác. Oplocení se dělalo v mrazech a nestačila jsem chlapům nosit grog. Přesto jsme všichni byli promrzlý na kost. Ale finišovalo se, aby se stihlo slavnostní otevření cvičiště.

      To bylo na jaře a sešel se neuvěřitelný počet lidí. Staří známý kynologové, když jsem já začínala a další pejskaři, veterináři, rozhodčí atd. Až mi to vhánělo slzy do očí. Po tolika úsilovné práce a letech v pejskařině, mám svůj vlastní cvičák.
 
      První závod byl Bártův memoriál. Na počest mého prvního pejska. Sešlo se asi 50 lidí a vím, že jsem musela mít dva rozhodčí, aby se to vše stihlo. Pak následovaly další akce. Zkoušky, závody pro štěnátka a začátečníky a také školení figurantů, které mi laskavě vedl pan rozhodčí Mirek Melichar. Zkrátka cvičák šlapal.

      Pak přišel rok 2002. Vzhledem k tomu, že se cvičiště nachází u řeky Berounky, asi již tušíte co se dělo. Místo výcviku psů jsem tam mohla pořádat kurzy v plavání. Cvičák byl 3 metry pod vodou. Když opadla, bylo vše zničeno. Překážky, kotce zmizely. Maringotka byla hozena stranou. Všude bahno a chudáků ryb. Smutný pohled na mrtvý plac.
      Co se dalo dělat. Začala jsem s odklízecími pracemi. Jelikoš cvičák je můj soukromý, nemáme bohaté sponzory, vše jsem musela financovat a najmout lidi, kteří udělali úklid placu.
      Pak začalo pomalé znovuzrození cvičiště. Cvičák vstával z dlouhého spánku, jak ve vzpomaleném filmu. Vše brzdily finance, kterých se nedostávalo. Kolikrát, jsem to už chtěla vzdát, ale nedokázala jsem to. Správní pejskaři vědí o čem mluvím a že i z ničeho se dají udělat velká kouzla.

      Teď již cvičiště vstává, protahuje se a nabírá nové síly. Již máme nové překážky a buňku. Záchranáři nám budou přivážet další.
      Majitelé Německých boxérů se též podílejí na zvelebení cvičiště - ta buňka je od nich.

      Jako první závod je plánován samozřejmě Bártův memorial.
Pak budou různé zkoušky a plánujeme i výstavy.
O všem dáme včas vědět.
     
Tak že - "Ať nám to běhá, štěká a kouše!".

 Zdraví cvičiště