Historie Chovu

Vetřelec
V roce 1979 jsem ve svých 11 letech dostala svého vytouženého, prvního dalmatina. Byl to ten nejkrásnější dárek v mém životě! Nikdy nezapomenu na tu chvíli. Rodiče mě přivedli do mého pokoje, kde v proutěném košíku spokojeně spal on, BÁRT Z ABC. Svět se kolem vytratil do mlžného oparu, to jak mi slzy štěstí stékaly po tvářích. Klečela jsem a hladila ten puntikatý zázrak. To malé a baculaté štěňátko odstartovalo kouzelnou puntikovatou cestu a bylo jen otázkou času, kdy se zrodí chovatelská stanice dalmatinů VETŘELEC a vstoupí do povědomí kynologické veřejnosti. To se stalo 22. 4. 1992. Zakladatelkou byla vynikající fena DŽESI HELIOTROP.
Vetřelec
VETŘELCI se vyznačují vyrovnanou povahou, pevným, zdravým a výborným exteriérem. Hierarchie smečky je naprosto pevně stanovena a feny rodí za asistence ostatních členů. Ti se také podílejí na výchově rostoucích štěňátek.
Vetřelec
Odchovy jsou jednotní svým typem. Většinou to jsou mohutní dalmatini s krásnou anglickou hlavou, širokou v mozkovně a pevnými silnými čelistmi. Pohyb je elegantní, prostorný, naznačující sílu zvířete s pevnou, dobře stavěnou kostrou.
Vetřelec
VETŘELCI se vyznačují též vynikajícím pigmentem.
Vetřelec
Chov se zabývá pracovním využitím dalmatina. Všichni moji dalmatini mají zkoušky z výkonu.
Vetřelec
Samozřejmě, že se účastníme i výstav a již jsme odchovali několik šampionů.
Vetřelec
Ovšem nikdy nesmí být krása na úkor zdraví a povahy dalmatina!