Filmování
Vetřelec
Prchlíci   (ČR / Japonsko 2012)
Vetřelec
NAŠI PEJSCI OPĚT VE FILMU !
Vetřelec
Tentokrát za našimi puntíky přijeli filmaři až z Japonska! Vybrali si naši chovatelskou stanici Vetřelec a cvičiště "U Puntíků", pro natočení hraného dokumentu o kynologii.
Celý film prolíná okouzlující příběh pejska dalmatina, kterého zlý lidé vyhodili s auta. Pes je zrazený, dal lidem svou lásku a oni mu zlomili srdce. Reportér, který momentálně točí v chovatelské stanici se pejska ujme, aby se pokusil napravit to co druzí napáchali. S pomocí majitelky chovatelské stanice a zkušené výcvikářsky v jedné osobě, se vytváří pouto mezi mužem a psem. Jejich přátelství je již tak silné, že dalmatin neohroženě ochrání svého pána, před nečekaným útokem lupiče. Vše končí happyendem, kdy tito dva se zúčastní psího závodu. A nejen, že ho celý zvládnou, ale i zvítězí!
Vetřelec
Pro hlavní psí roli dalmatina byl vybrán ETRIX VETŘELEC. Na seznámení se svým filmovým páníčkem neměl moc času, neboť se začalo se ihned natáčet. Přesto ETRIX ztvárnil svou roli tak nádherným a dojemným způsobem, že ohromil celý filmový štáb. Opět všem ukázal svou laskavou povahu, trpělivost a nadání. Je to opravdu velká psychická zátěž, když se kolem pejska shromáždí plno lídí s mikrofony, světly, kameramy atd. Byl mu přidělen člověk se kterým můsí zahrát scény co nejpřirozeněji a pokud možno ihned na první záběr. To zvládne jen naprosto vyrovnaný a zkušený pes. Jsem na Tebe ETRIXKU moc, moc pyšná!
Vetřelec
Páníčka ETRIXE si zahrál vynikající japonský herec uměleckým jménem pan SHOEI (civilním jménem TAKAHASHI). Tito dva před kamerou předvedli opravdu úžasné souznění, jak to může být jen mezi člověkem a psem, plné dojetí a lásky. Jak řekl pan produkční "Jedno oko diváka nezůstane suché!"
Vetřelec
Filmaře zaujal také syn ETRIXE - FANTOM VETŘELEC, který zde ztvárnil roli již vycvičeného psa, který ukáže páničkovi s ETRIXEM co by měli zvládnout. Přestože je FANTOMEK ještě roční pejsek a před kamerou stál poprvé, nezklamal a zvládl svoji menší roli jako profesionál.
Vetřelec
Dále chci velmi poděkovat celému komparsu s pejsky, kteří se natáčení zúčastnili. DĚKUJI - BYLI JSTE SKVĚLÍ !!!!
Děkuji svojí mamince a jejímu příteli, kteří mě během natáčení zařizovali spoustu věcí okolo a byli nám všem oporou. Nemohu zapomenout na krásný přístup celého filmového štábu, bezvadného filmového páníčka ETRIXE a velmi milého pana produkčního. Moji pejskové - děkuji Vám z celého srdce za Vaši úžasnou povahu, lásku a důvěru ke mě.
ZKRÁTKA - DĚKUJI VÁM VŠEM - BYLI JSTE VŠICHNI SKVĚLÍ !!!!
Vetřelec
Filmování probíhalo ve dnech 5.3. - 8.3. 2012. Přikládáme pár fotek z natáčení. Videoupoutávku budeme připravovat v květnu letošního roku - v tomto období by měl mít film v Japonsku i premiéru. Doufejme, že se tento film dostane i do českých zemí.
Vetřelec
>>>  FOTOGALERIE Z FILMOVÁNÍ  <<< - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prchlíci   (ČR 1994)
Vetřelec
Filmové hvězdy z Dobřichovic
- převzato z TV magazínu, text Pavel Veselý

Když na zbraslavské výpadovce opustíte levý břeh Vltavy a přikloníte se k Berounce, projedete Radotínem a Černošicemi, silnice vás přivede k Dobřichovicím. V jedné ze zatáček na jejich okraji minete domek se zelenými vraty, na kterých je vyobrazena hlava psího plemene, které velmi proslavily dva americké filmy: jeden hraný a jeden kreslený.
Za plotem a vraty se totiž nachází mezinárodně chráněná chovatelská stanice dalmatinů VETŘELEC, kterou spravuje třicetiletá Ladislava Kotrbová. Ve svých jedenácti letech dostala prvního dalmatince jménem Bart, a od té chvíle se jí psi tohoto plemene stali osudem. V posledních letech vytvořila nevelkou firmu, fungující také jako psí hotel a výcvikové středisko. K ruce má spolupracovníky, maminku a kamaráda veterináře. Ona sama chová čtyři dalmatince nesoucí jména Agir, Cabris, Démon a Džesi. Všichni mají pečlivý výcvik a nejsou to jen tak nějací módně černě puntíkovaní psi, nýbrž filmoví herci! Agir hrál hlavní zvířecí roli ve filmu Artuš, Merlin a prchlíci režisérky Věry Šimkové-Plívové, ostatní psi v rozličných záběrech vydatně přihrávali. Všichni mají řadu zkušeností jak z filmového příběhu, tak z domácích i zahraničních reklamních šotů.

Ladislava Kotrbová
Agir se narodil jako filmový herec. Je velmi dobře ovladatelný, trpělivý, rychle si zvyká na povely režiséra nebo jeho asistenta. Obvyklý ruch ve filmovém štábu, světla reflektoru nebo opakování scén, nic z toho mu nevadí. Fenka Cabris, matka Démona, prožila s filmem paní režisérky značný kus svého psího života. V prvních záběrech hrála jako štěně, kdežto po roce při dotáčkách už byla dospělá.
Vetřelec
>>>  FOTOGALERIE Z FILMOVÁNÍ  <<<